Dr. Rasa Giniūnaitė

Dr. Rasa Giniūnaitė

VU dėstytoja, KTU mokslo darbuotoja, VDU Katalikų teologijos fakulteto bendradarbė
Prancūzų Lietuvių Anglų
Domiuosi, kaip religinis tikėjimas gali būti susietas su mokslu. Esu dalyvavusi ir organziavusi įvarias šios tematikos diskusijas bei platesnius renginius Oksfordo universitete. Nuo 2021 metų vedu seminarus šia tema Lietuvos mokyklose.
Ekspertinės sritys
Ekspertinės sritys

Būdama tiksliųjų mokslų atstovė, aš naudoju matematinius metodus aprašyti ir suprasti mus supantį biologinį pasaulį. Taikomąją matematiką dėstau ir universitete. Man smalsu, kaip yra sukurti įvairus organizmai, išsivysčiusios ligos. Mano įsitikinimu, mokslas gali paaiškinti tiktai fizinius dalykus, kaip vyksta procesai. Į ne materialius klausimus mokslas atsakyti negali, todėl mane labai domina pasaulio pažinimo sąsaja tarp mokslo ir religijos.

(https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/kosmosas/ar-mokslas-gali-paaiskinti-viska-651-1102020 , https://www.bernardinai.lt/2019-01-29-ka-reiskia-buti-krikscionimi-mokslininku/ )

Pasiūlymai
Pasiūlymai

Paskaita mokiniams, mokytojams arba studentams: „Mokslas ir religija: ar jie suderinami?“

Paskaitos – diskusijos metu bus apžvelgiami tiek žymių ateistų bei tikinčiųjų mokslininkų argumentai, tiek mano pačios asmeninis santykis ir požiūris į mokslo ir religijos sąsajas. Šiuo metu paskaitos vyks virtualiu būdu. Nuo rugsėjo, esant galimybei, atvyksiu į mokyklas. Paskaitas vedu neatlygintinai. Jei Jus ir Jūsų moksleivius domina tokio pobūdžio paskaita, rašykite man rasaginiu@gmail.com

 

Interesai ir pomėgiai
Interesai ir pomėgiai

Laisvalaikį mėgstu leisti aktyviai, gamtoje. Gamtos grožis man padeda pajausti kūrinijos grožį ir paslaptingumą, kuris ir įkvepia norą suvokti pasaulį per skirtingas prizmes.

Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas