Didžiųjų ispanų mistikų keliais: šv. Teresė Avilietė ir šv. Kryžiaus Jonas

Didžiųjų ispanų mistikų keliais: šv. Teresė Avilietė ir šv. Kryžiaus Jonas

Trukmė: 7 dienų kelionė
Vieta: Ispanija
Dalyvio įnašas: Apskaičiuojamas pagal grupės dydį €

Didžiųjų ispanų mistikų palikimas laikomas krikščioniškojo dvasingumo viršūne. Mūsų laikais susidomėjimas jais sugrįžo su stebinančia jėga, tarsi tai, kas buvo parašyta prieš penkis šimtus metų, iš tiesų būtų parašyta mums, XXI a. žmonėms, ir ne tik dvasiškiams, bet ir pasauliečiams. Tiesa, įprasta manyti, kad tokie žmonės kaip šv. Teresė Avilietė ir šv. Kryžiaus Jonas buvo drėbti iš kitokio molio nei paprasti mirtingieji, tačiau ši klaidinga nuostata išnyksta giliau susipažinus su jų gyvenimu; tam ir skirta ši kelionė. 

Lankomos vietos ir kultūros bei gamtos objektai atskleis, kaip šie mokytojai konkrečiai išgyveno ir įgyvendino savo tikėjimą. Pasitelkę meno kūrinius, šventųjų naudotus daiktus, jiems svarbias vietas ir vaizdus įsigilinsime į atskirus jų mokymo aspektus – kiekvieno žmogaus dvasiniam gyvenimui svarbias temas. Temos: dvasios tamsioji naktis, žmogaus baigtinumas kaip vilties versmė, tiesioginis sielos bendravimas su Dievu (ypatingųjų dovanų problema), liga ir kiti kūno sunkumai, tikėjimo ir proto santykis, krikštas (bendrystės svarba), kontempliacija ir veiklumas, gamta kaip kelrodis pas Dievą.

Lankomi miestai: Toledo, Ávila, Alba de Tormes, Salamanca, Medina del Campo, Segovia, Valladolid, Malagón, Madrid (keturi iš jų yra UNESCO paskelbti Žmonijos paveldu). Dėl smulkesnės programos ir kelionės išlaidų sąmatos kreiptis į vadovę.

Nakvynės numatytos šių šventųjų įsteigtuose Basųjų karmelitų vienuolynuose (svečių namuose) arba vyskupijų rekolekcijų namuose.

Kelionės pobūdis: pažintinė-piligriminė, rekolekcijos. 

Besidomintiems krikščionių mistikais, piligrimyste, Ispanijos Aukso amžiaus tikėjimo ir religinio meno palikimu.

Siekiantiems giliau pažinti ir išgyventi savo tikėjimą (rekomenduojama keliauti lydint kunigui ar vienuoliui/ei).

Aukštesniųjų klasių mokiniams ir mokytojams, studentams, darbuotojų kolektyvams, parapijų, maldos, katechumenų ir kitoms grupėms.

Jūratė Micevičiūtė. 17 šv. Teresės miestų. Vilnius, Aštuntoji diena, 2015.

Dr. Jūratė Micevičiūtė, vertėja, publicistė, knygų autorė, kelionių vadovė, gyvenanti Ispanijoje.

Pakeliui į nakvynės vietą šv. Teresės gimtųjų namų vietoje įkurtame vienuolyne (Ávila). Nuotr. aut. L. Nekrašas.

Susiję ekspertai

Dr. Jūratė Micevičiūtė

Dr. Jūratė Micevičiūtė

Vertėja, publicistė, knygų autorė, VDU Katalikų teologijos fakulteto bendradarbė
Lietuvių Anglų Ispanų Rusų Vokiečių
Tyrinėjamos sritys: religijos fenomenologija, dvasinė teologija ir mistinė patirtis. Kaip mokslininkė, žurnalistė ir piligriminių-pažintinių kelionių vadovė gilinuosi į klausimą apie žmogaus susitikimo su antgamte patirtį.
Žiūrėti profilį
Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas