Lytiškumo ugdymas ir jaunimo rengimas šeimai

Lytiškumo ugdymas ir jaunimo rengimas šeimai

Trukmė: 50 val. kontaktinio bei 57 val. savarankiško mokymosi (4ECTS)
Vieta: Gimnazijos g. 7, Kaunas
Dalyvio įnašas: 98.00 €

Asmens lytiškumo samprata šiandien tapo skirtingų pasaulėžiūrų susikirtimo lauku, kuriame neretai paminami žmogaus orumo ir pagarbos principai. Santuokos ir šeimos studijų centras parengė 107 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo programą  „Lytiškumo ugdymas ir rengimas šeimai“ (LURŠ), skirtą pedagogams ir mokyklų visuomenės sveikatos specialistams, siekiantiems įgyvendinti bendrojo ugdymo programą „Sveikatos ir lytiškumo ugdymas bei rengimas šeimai” . LURŠ programą, kuri yra registruota AIKOS sistemoje, sudaro 4 auditoriniai seminarai ir dalyvių savarankiškas darbas: užduočių atlikimas, lektorių konsultacijos bei atsiskaitymai nuotolinėje aplinkoje. Auditoriniuose seminaruose asmens lytiškumo, sveikatos, šeimos ir santuokos sampratos bei ugdymo principai aptariami  antropologiniu, psichologiniu, medicininiu ir edukologiniu požiūriu. Seminarų lektoriai  –“Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai“ (ŠLURŠ) programos (patvirtintos ŠMM 2016 10 25) rengėjai ir konsultantai: prof. dr. Andrius Narbekovas, gyd. psichiatras Gintautas Vaitoška, gyd. genetikas prof. dr. Danielius Serapinas, prof. dr. Birutė Obelenienė. Dalyviams nuotolinėje aplinkoje bus prieinami vadovėliai, metodinė ir vaizdo medžiaga, kurią jie galės kūrybingai panaudoti savo dalyko pamokose.

Dalyviams, įvykdžiusiems programą, išduodami VDU kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (107 val.).

Pedagogams ir mokyklų visuomenės sveikatos specialistams.

Birutė Obelenienė –  socialinių mokslų (edukologija) daktarė, profesorė, Santuokos ir šeimos studijų centro vyriausioji mokslo darbuotoja. Bendro aukštųjų mokyklų vadovėlių „Lytiškumo ugdymo etika“ ir „Vaisingumo pažinimas bei natūralus šeimos planavimas“, bei mokslinės monografijos „Medicina, etika ir teisė apie žmogų iki gimimo“ sudarytoja ir bendraautorė“, skaitmeninės mokymo priemonės „Meilė ir šeima“ bei to paties pavadinimo  pasirenkamo tikybos dalyko modulio autorė,   „Šeimotyros“ (magistro studijos) programos vadovė. 

Andrius Narbekovas – gydytojas, teologijos mokslų daktaras, profesorius, Santuokos ir šeimos studijų centro vadovas, VDU bendruomenės apdovanojimuose „V2“ 2018 m. laimėjo pagrindinę „Metų dėstytojo“ nominaciją ir išrinktas geriausiu 2017 m. Universiteto dėstytoju. Bendro aukštųjų mokyklų vadovėlių „Lytiškumo ugdymo etika“ ir „Vaisingumo pažinimas bei natūralus šeimos planavimas“, bei mokslinės monografijos „Medicina, etika ir teisė apie žmogų iki gimimo“ bendraautorius“,  LR SAM bioetikos komiteto narys.

Gintautas Vaitoška  – gydytojas psichiatras, Tarptautinio teologijos instituto Trumau (Austrija) profesorius, Santuokos ir šeimos magistro studijų programos vadovas, daugelio knygų skirtų šeimos santykiams autorius, Vilniaus šeimos centro konsultantas šeimos santykiams. Knygų „Lengvas gyvenimas. Krikščioniškos psichologijos etiudai sutuoktiniams”; „Kas pavogė iš vaikų gandrą“; „Homoseksualumas. Psichologiniai, medicininiai, moraliniai ir socialiniai aspektai”; .”Reali svajonė” .autorius. 

Danielius Serapinas – gydytojas genetikas, medicinos mokslų daktaras, MRU profesorius, mokslinės monografijos „Medicina, etika ir teisė apie žmogų iki gimimo“ bendraautorius

Registracija bus paskelbta vėliau. Spauskite ant langelio „Gaukite pranešimą“ ir gaukite informaciją apie atidarytą registraciją patogiai el. paštu.

Susiję ekspertai

Prof. dr. Birutė Obelenienė

Prof. dr. Birutė Obelenienė

VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytoja, Santuokos ir šeimos studijų centro vyriausioji mokslo darbuotoja
Lietuvių Anglų Rusų
Socialinių mokslų (edukologija) daktarė, profesorė. Bendro aukštųjų mokyklų vadovėlių „Lytiškumo ugdymo etika“ ir „Vaisingumo pažinimas bei natūralus šeimos planavimas“ sudarytoja ir bendraautorė“, „Šeimotyros“ (magistro studijos) programos vadovė.
Žiūrėti profilį
Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas