Paskaitų-seminarų ciklas pagal šv. Kryžiaus Jono veikalą „Tamsioji naktis“

Paskaitų-seminarų ciklas pagal šv. Kryžiaus Jono veikalą „Tamsioji naktis“

Trukmė: Nuo 2 iki 12 val.
Vieta: Online

Neįprastas kalbos stilius ir gausios sąsajos su viduramžių tradicijomis gali atbaidyti neįgudusį „Tamsiosios nakties“ skaitytoją. Atrasti šį klasikinį kūrinį, laikomą viena aukščiausių krikščioniškojo dvasingumo viršūnių, geriausia jį skaitant ir analizuojant su vadovu ir bendrakeleivių grupe. Jame kalbama apie sunkiausius žemiškosios kelionės išbandymus – šv. Kryžiaus Jonas dalinasi visiems žmonėms bendra patirtimi. Giliau jį pažinę atrandame, kad, priešingai nei įprasta manyti, jis nėra sausas ir griežtas asketas, bet pirmiausia – įsimylėjęs poetas.  

Įveikti pirmuosius supratimo sunkumus padės paskaitas papildantys seminarai, kurių metu bus analizuojami šv. Kryžiaus Jono tekstai. Temos: išbandymų situacijos kaip dvasios tobulėjimo kelio dalis, tamsiosios nakties svarba, jos dalys ir jų bruožai, padedantys atskirti netikrąjį misticizmą, perspėjimai apie šiame etape tykančias klaidas, žmogaus laikysena esant Dievo įvestam į tamsiąją naktį, aktyviosios ir pasyviosios laikysenų santykis – askezės ir mistikos tarpusavio papildomumas.

Jau pažįstantiems (gyvenantiems) katalikišką gyvenimą ir juo besidomintiems (pastariesiems rekomenduojama vienos įvadinės paskaitos forma). Turinys bus pateikiamas priderintas prie dalyvių susipažinimo su katalikybės tradicija lygmens: studentai, mokytojai, parapijų, maldos, katechumenų ir kitos grupės.

Siūlomas 2 paskaitų–seminarų ciklas:

1) Šv. Kryžiaus Jono mokymas apie dvasinio tobulėjimo kelionę.

2) Tamsiosios nakties metafora: saugiausias kelias patirti Dievą.

Yra galimybė daryti vieną įvadinę paskaitą (2 h) arba dvi paskaitas–seminarus (po 3 h). Esant susidomėjimui, yra galimybė išplėsti ciklą iki keturių susitikimų ( iš viso 12 h). Pusę susitikimo laiko užima įvadinė teorinė paskaita, o antrą pusę (po pertraukos) – seminaras pagal iš anksto dalyviams pateiktą tekstą ir galimų klausimų sąrašą. Dalyviai kviečiami ir skatinami papildomai ar vietoje jų siūlyti jiems rūpimus tekstus bei klausimus.

Dr. Jūratė Micevičiūtė, humanitarinių mokslų daktarė, šv. Kryžiaus Jono veikalų „Tamsioji naktis“ ir „Kopimas į Karmelio kalną“ vertėja, straipsnių apie šio šventojo mokymą autorė ir jam skirtų laidų dalyvė, piligriminių kelionių ir rekolekcijų šv. Kryžiaus Jono gyventose vietose vadovė.

Užsiėmimas vyks nuotoliniu būdu. Paskaitų-seminarų datos bus paskelbtos artimiausiu metu. Spauskite ant langelio „Gaukite pranešimą“ ir gaukite informaciją apie atidarytą registraciją patogiai el. paštu.

Nagrinėjamas tekstas:

– Šv. Kryžiaus Jonas. Tamsioji naktis. Vilnius: KPL, 2017.

Papildomi šaltiniai:

– Laida iš ciklo „Meilė tiesoje“: http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/80891-2017-04-17-18-15-meile-tiesoje.html

– Merton, Thomas, O. Cist. Kopimas į tiesą. Vilnius: KPL, 2012;

– Matthew, Iain, OCD. Dievo įsiveržimas. Paštuvos basųjų karmeličių vienuolynas, 2020;

– Laida iš ciklo „Knygų lentynoje“: http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/76898-2017-02-24-17-20-knygu-lentynoje.html  

– „Tamsiosios nakties“ pristatymas Vilniaus Knygų mugėje, laida iš ciklo „Knygų lentynoje“: http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/78527-2017-03-17-17-20-knygu-lentynoje.html 

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-03-02-sv-kryziaus-jonas-suduzimas-vartai-i-nauja-pradzia/156189

https://www.bernardinai.lt/2017-02-24-musu-tamsiuju-naktu-dainius-sv-kryziaus-jonas/ 

 

Saulėtekis prie šv. Kryžiaus Jono sodinto kipariso (Segovia). Nuotr. aut. J. Micevičiūtė.

Susiję ekspertai

Dr. Jūratė Micevičiūtė

Dr. Jūratė Micevičiūtė

Vertėja, publicistė, knygų autorė, VDU Katalikų teologijos fakulteto bendradarbė
Lietuvių Anglų Ispanų Rusų Vokiečių
Tyrinėjamos sritys: religijos fenomenologija, dvasinė teologija ir mistinė patirtis. Kaip mokslininkė, žurnalistė ir piligriminių-pažintinių kelionių vadovė gilinuosi į klausimą apie žmogaus susitikimo su antgamte patirtį.
Žiūrėti profilį
Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas