Krikščioniškosios vilties priežastis pagal „Prisikėlusiojo Kristaus evangeliją“ – Apokalipsę

Krikščioniškosios vilties priežastis pagal „Prisikėlusiojo Kristaus evangeliją“ – Apokalipsę

Trukmė: 8 dienų kelionė
Vieta: Ispanija

Apokalipsę įpratome sieti su siaubais ir pasaulio pabaigos ženklais, tačiau ši Biblijos knyga buvo parašyta kaip vilties šaltinis kiekvienam krikščioniui. Teologai ją net vadina „Prisikėlusiojo Kristaus evangelija“, nes ji geriausiai atskleidžia svarbiausio krikščionių tikėjimo slėpinio – Jėzaus Kristaus pergalės – mastą, o raktas į bauginančius Apreiškimo Jonui regėjimus yra kryžius.   

Stebinantis sutapimas: Ispanijos šiaurinės pakrantės Šv. Toribijaus Liebaniečio vienuolyne, kur jau trylika amžių saugomas didžiausias pasaulyje Kristaus Kryžiaus gabalas, buvo sukurtas ir garsiausias Apokalipsės komentaras (786 m., Beatas Liebanietis). Šis vienuolynas, o taip pat kitapus kalnų Ovjedo katedroje gerbiama Kristaus veidą kape dengusi Skara (Jn 20, 6–7) yra mūsų kelionės tikslai. Kiti pakeliui lankomi objektai atskleis ankstyvųjų viduramžių gyvenimo aplinkybes ir mums Lietuvoje tik teoriškai pažįstamą Kristaus Karaliaus paveikslą. 

Apmąstysime temas: Kristaus kryžius ir asmeninė kančia, pasaulio pabaiga ir žmogaus mirtis, gyvenimo šiame pasaulyje permainingamumas, nesibaigianti gyvenimo kova, „paskutinis priešas“, dvasinis pabėgimas, „Bažnyčia – skaisti ištvirkėlė“, mirtis ir kūno prisikėlimas, paskutinis teismas. Prie jų prisiliesti padės meno kūriniai, relikvijos, o taip pat ir peizažai, nes viduramžiais gamta laikyta antrąja Biblija – dar vienu žmonijai adresuotu Dievo laišku.

  • Besidomintiems krikščionių mokymu apie pasaulio ir žmogaus pabaigą (Apokalipsę ir eschatologiją), piligrimyste, Ispanijos VIII–XVII a, tikėjimo ir religinio meno palikimu.
  • Siekiantiems giliau pažinti ir išgyventi savo tikėjimą (rekomenduojama keliauti lydint kunigui ar vienuoliui/ei).
  • Aukštesniųjų klasių mokiniams ir mokytojams, studentams, darbuotojų kolektyvams, parapijų, maldos, katechumenų ir kitoms grupėms.

Lankomi miestai: Burgos, Santander, Santillana del Mar, Comillas, Santo Toribio de Liébana, Oviedo, Covadonga, León, Astorga, Bilbao (Ispanijos šiaurinė pakrantė ir kalnai). Dėl smulkesnės programos ir kelionės išlaidų sąmatos kreiptis į vadovę.

Nakvynės numatytos vienuolynų svečių namuose arba vyskupijų rekolekcijų namuose.

Kelionės pobūdis: pažintinė-piligriminė, rekolekcijos.

Dr. Jūratė Micevičiūtė, vertėja, publicistė, knygų autorė, kelionių vadovė, gyvenanti Ispanijoje.

Dėl kelionės organizavimo kreipkitės tiesiogiai į organizatorę dr. Jūratę Micevičiūtę. Spauskite mygtuką „Susisiekite“ ir nusiųskite savo užklausą. Kelionės kaina derinama priklausomai nuo grupės dydžio.

Tūkstančio metų senumo bažnytėlė palei piligrimų kelią į Liebaną (Santa María de Lebeña). Nuotr. Aut. J. Micevičiūtė.

Susiję ekspertai

Dr. Jūratė Micevičiūtė

Dr. Jūratė Micevičiūtė

Vertėja, publicistė, knygų autorė, VDU Katalikų teologijos fakulteto bendradarbė
Lietuvių Anglų Ispanų Rusų Vokiečių
Tyrinėjamos sritys: religijos fenomenologija, dvasinė teologija ir mistinė patirtis. Kaip mokslininkė, žurnalistė ir piligriminių-pažintinių kelionių vadovė gilinuosi į klausimą apie žmogaus susitikimo su antgamte patirtį.
Žiūrėti profilį
Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas