Praktinis seminaras „Krikščioniškų iniciatyvų vadyba“

Praktinis seminaras „Krikščioniškų iniciatyvų vadyba“

Data: 2023.05.05
Laikas: 10:00
Trukmė: 8 val.
Vieta: VDU Katalikų teologijos fakultetas (Gimnazijos g. 7, Kaunas)
Dalyvio įnašas: 29.00 - 39.00 €

Renginys pasibaigė.

„Gera daryti gerai“ yra šio seminaro šūkis ir pagrindinis tikslas. Neturint reikiamų įrankių, sąlygų arba bendruomenės palaikymo neretai apima beviltiškumas ir prarandame tarnystės Bažnyčioje džiaugsmą bei prasmę. Seminaras kviečia drauge kurti vilties kultūrą mūsų bendruomenėse ir kalbėtis šiomis itin praktiškomis temomis:

 • su kokiais pagrindiniais iššūkiais susiduria Bažnyčioje tarnaujantys pasauliečiai ir kaip jie turėtų būti sprendžiami;
 • kaip savo idėjas paversti tikrove ir užtikrinti jų tęstinumą;
 • kaip neišsigąsti pokyčių, bet pamatyti juose naujas galimybes;
 • kaip tinkamai pritaikyti Bažnyčioje naujausius komunikacijos ir vadybos principus;
 • kaip geriau sutelkti ir panaudoti bendruomenės talentus bei materialiuosius išteklius.

Seminaro programoje:

 • diskusija apie pasauliečių veikimo Bažnyčioje iššūkius ir galimybes;
 • net 12 praktinių pranešimų aktualiomis kūrybiškumo, planavimo, vadybos ir tvarumo temomis;
 • krikščionių verslininkų klubo iniciatyvos pristatymas;
 • dalinimasis gerąja patirtimi ir praktinėmis įžvalgomis.

Registracija į seminarą – iki gegužės 2 d. Dėl ribotų erdvių dalyvių skaičius yra ribotas!

Gyvi susitikimai kuria gyvą bendruomenę – kviečiame Jus susitikti VDU Katalikų teologijos fakultete!

Detali programa atsisiuntimui Krikščioniškų iniciatyvų vadyba. Programa

Praktinis seminaras

Krikščioniškų iniciatyvų vadyba

Vytauto Didžiojo Universitetas

Katalikų teologijos fakultetas

PROGRAMA

2023-05-05

10.00 – 12.00 Rytinė sesija. Didžioji aula

 • 10.00 – 10.30   Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas diak. doc. dr. Benas Ulevičius. Seminaro atidarymas
 • 10.30 – 12.00  Arūnas Kučikas, dr. Vilma Šliužaitė, kun. dr. Marius Venskus, Vijoleta Vitkauskienė, Vytis Turonis. Diskusija „Pasauliečių veikimo Bažnyčioje iššūkiai ir galimybės“

12.00 – 14.00 Pietų pertrauka

14.00 – 17.30 Teminiai susitikimai

I SESIJA. IDĖJOS GIMIMAS. 102 auditorija

 • 14.00 – 15.00 Viktorija Urbonaitė. Kūrybiškumo anatomija: kas pažadina mano galią veikti?
 • 15.15 – 16.15 Dr. Milda Paulikaitė. Krikščioniška tarnystė sekuliariame pasaulyje: adresatas ir metodas
 • 16.30 – 17.30 Dr. Aistė Ragauskaitė. Kaip idėja įgauna gyvybę?

II SESIJA. IDĖJOS VADYBA. 204 auditorija

 • 14.00 – 15.00 Dr. Justė Milušauskienė. Kaip įtikinti kitus, kad tavo idėja – puiki?
 • 15.15 – 16.15 Ses. Viktorija Voidogaitė. Kaip veikti ir pamatyti naujas galimybes krizės, stokos ir netikėtų pokyčių atveju?
 • 16.30 – 17.30 Nerijus Jakubauskas, Lina Šalučkienė. Ar verslo vadyba pritaikoma krikščioniškoms iniciatyvoms?

III SESIJA. IDĖJOS TVARUMAS. Didžioji aula

 • 14.00 – 15.00 Agnė Medekšaitė. Darbas su savanoriais: kaip sukurti abipusę vertę?
 • 15.15 – 16.15 Remigijus Jucevičius. Tvarumas ne pelno siekiančioje organizacijoje: paramos rinkimas veiklai
 • 16.30 – 17.30 Paulius Insoda, Andrius Buteikis, Giedrė Barčkutė. Krikščionių verslininkų klubas: iniciatyvos pristatymas

IV SESIJA. GEROJI PATIRTIS: PRAKTINĖS ĮŽVALGOS. 309 auditorija

 • 14.00 – 15.00 Regina Atkočiūnaitė. Mundus mirabilis: ar verslas yra pašaukimas praktikoje?
 • 15.15 – 16.15 Laurynas Jacevičius. Apologetika.lt: įrankis Bažnyčiai, iššūkis skeptikui, klausimas pasauliui
 • 16.30 – 17.30 Lilijana Marcinkevičiūtė, Monika Beniulytė. Ekumeninė sielovados bendruomenė “Kelionė”: ne sprintas, o maratonas! Ištverkime bėgime

17.30 – 18.00 Programos uždarymas. Didžioji aula

Detali programa atsisiuntimui Krikščioniškų iniciatyvų vadyba. Programa

Arūnas Kučikas, Kauno arkivyskupijos Caritas direktorius, Lietuvos Caritas tarybos pirmininkas. Profesinės ir visuomeninės veiklos patirtis ir domėjimosi sritys: nevyriausybinio sektoriaus, religinių organizacijų, bendruomenių stiprinimas, savanorystės vystymas, viešosios valdžios ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimas, socialinis Bažnyčios mokymas.

Dr. Vilma Šliužaitė, VDU Katalikų teologijos fakulteto lektorė.

Kun. dr. Marius Venskus, Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas, Mykolo Riomerio universiteto doktorantas.

Vijoleta Vitkauskienė, Sužadėtinių grupinio darbo (dabartinės) programos iniciatorė, „Pažink save“ programos paaugliams pradininkė, programos „Meilė greta netobulumo“ vedančioji ir sumanytoja, Lietuvos šeimos centro vadovė.

Vytis Turonis, Ateitininkų federacijos pirmininkas, LL.M. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto doktorantas, Teisės ir religijos tyrimų centro vadovas.

Diskusija „Pasauliečių veikimo Bažnyčioje iššūkiai ir galimybės“.

 

Viktorija Urbonaitė, 10 metų skyrė tyrimams ir studijoms, gavo 3 aukštojo mokslo diplomus, yra komunikacijos specialistė, rašytoja, LRT TV laidos „Išpažinimai“ ir LRT RADIJO laidos „Pažinimai“ vedėja. Publicistinius, grožinius, akademinius tekstus Viktorija rašo jau daugiau nei 20 metų. Ji yra knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ bendraautorė, knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ autorė bei gražiausios 2019 metų knygos konkurso laureatės knygos „Fotosintezė“ (autorė Reda Tomingas) teksto stilistė. Dėsto Lietuvos žurnalistikos centre, GoForward akademijoje. Buvo Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje turinio komunikacijos vadove. 

Kūrybiškumo anatomija: kas pažadina mano galią veikti? Kūrybiškai sugeneruoti idėją yra viena, bet įgyvendinti ir paversti ją kūnu reikia gerokai daugiau nei pasvajojimo. Tikras kūrybiškumas dažnai yra labai neromantiškas, kainuoja nervų, žinių, pinigų ir laiko. Esame linkę matyti tik galutinį rezultatą, tik sėkmę, pripažinimą, apdovanojimus, tačiau tikroji kūrybiškumo jėga statoma iš disciplinos, užsispyrimo, troškimo kažką pakeisti, patobulinti, sukurti, iš savo baimių peržengimo, iš prasmės paieškų. Atviras ir nuoširdus pasidalinimas apie kūrybiškumo žavesį ir svorį.

 

Milda Paulikaitė, filosofijos mokslų daktarė, buvusi VDU KTF filosofijos dėstytoja, dabar – saviugdos kursų vadovė.

Krikščioniška tarnystė sekuliariame pasaulyje: adresatas ir metodas. Krikščionys gyvena ir tarnauja Bažnyčioje. Tačiau anapus mūsų bendruomenių – sekuliarus pasaulis su eklektiška įvairiausių pasaulėžiūrų įvairove. Ką renkamės savo krikščioniškų veiklų adresatu – ar vien tik savo tikėjimo brolius ir seseris? O ar gali krikščionys efektyviai tarnauti žmonėms, save laikančiais netikinčiais, turintiems negatyvų požiūrį į krikščionybę ar Bažnyčią? Ar besidomintiems kitomis religijomis? Kaip tokioje veikloje išsaugoti vietą ir balsą Kristui? Diskutuosime apie skirtingus Kristaus skelbimo būdus. Ir itin šiais laikais aktualų prigimtinės teologijos kelią, suteikiantį neįkainojamą galimybę apeiti tradicines religines konfrontacijas ir į kitą žmogų kreiptis jo kalba. Kartu siūlantį vertingus iššūkius ir asmeniniam krikščionio tobulėjimui.

 

Dr. Aistė Ragauskaitė, VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro vadovė, proaktyvių sprendimų mentorė. Daugiau nei 14 metų dirba su inovatyvių idėjų vystymu ir įgyvendinimu, konsultuoja tiek pradedančius, tiek patyrusius verslus, kai reikalingas proveržis. Veda kūrybiškumo ir inovatyvių sprendimų generavimo mokymus.

Kaip idėja įgauna gyvybę? Viskas prasideda nuo idėjų. Galime jas kritikuoti, sakyti “tai niekada neįvyks”. Tačiau idėjos įgyvendinimui reikia įpūsti tikėjimo ir atrasti žmogų degančiomis akimis. Jau idėja nebe viena ir turi kažką, kas ja tiki. O jeigu yra tikėjimas, visos idėjos gali būti įgyvendinamos. Kai kurioms jų reikės daugiau laiko, daugiau finansų, daugiau komandos degančiomis akimis. Tačiau idėja virsti realybe gali ir per itin trumpą laiką. Kaip paversti savo idėją kūnu? Atsakymų ieškosime šiame pranešime.

 

Dr. Justė Milušauskienė, televizijos laidų prodiuserė ir kūrėja, teologė, VDU Katalikų Teologijos fakulteto dėstytoja. Profesinė veikla televizijos verslo įmonėje lėmė, kad mano kaip mokslininkės interesas – Bažnyčios komunikacija. Taip pat domiuosi religijos ir psichologijos sąsajomis.

Kaip įtikinti kitus, kad tavo idėja – puiki? Kaip pasiekti, kad aplinkiniai patikėtų, jog tavo idėja atneš sėkmę?  Kaip papasakoti apie idėją rėmėjams, sprendimų priėmėjams, tikslinei auditorijai taip, kad idėja juos įkvėptų ir paskatintų ją paremti? Kaip suformuluoti savo idėją, kad ji taptų aiški – visų pirma – pačiam jos autoriui? Koks požymis skiria gerą idėją, kurią pavyko įgyvendinti, nuo galbūt geros idėjos, kuri ir liko tik idėja (nes nepavyko įtikinti kitų, surinkti komandos, gauti finansavimo ir taip svajonę paversti realybe)? Atsakydama į šiuos klausimus, pranešėja  remiasi savo patirtimi versle ir šiuolaikinių komunikacijos teoretikų bei praktikų įžvalgomis.

 

Sesuo Viktorija Voidogaitė CC, edukologė, katalikiško vaikų darželio  „Mažutėliams“ vadovė, Vilniaus universiteto doktorantė, knygų autorė.

Kaip veikti ir pamatyti naujas galimybes krizės, stokos ir netikėtų pokyčių atveju? Ribinės situacijos, krizės, neapibrėžtumo išgyvenimai ir kiti netikėti pokyčiai gali pasirodyti kaip mūsų gyvenimo rūme išmuštos skylės. Tik mes patys galime nuspręsti jas priimti kaip Dievo išskobtus langus naujiems spalvingiems vitražams. Pasikalbėkime apie tai, kaip problemos tampa galimybėmis, o noras bėgti ir slėptis  – iš klumpių verčiančiomis iniciatyvomis.

 

Nerijus Jakubauskas, verslo vystymo vadovas ir konsultantas, ekonomikos ir vadybos mokslų magistras. 25 metų verslo valdymo ir vystymo patirtį Lietuvos ir užsienio rinkose turintis verslo vadybos praktikas, mentorius startuolių ekosistemoje, VDU inovacijų ir technologijų centre, bei užsiimantis kitomis visuomeninėmis veiklomis.

Lina Šalučkienė, teologijos mokslų licenciatė, 9 metai studijų Vytauto Didžiojo universitete, Katalikų teologijos fakultete; sertifikuota neuroedukatorė, neuropraktikė, vedanti grupės užsiėmimus ir asmenines konsultacijas emocinio, socialinio ir dvasinio intelekto ugdymo srityje; VŠĮ Gyvenimo ir tikėjimo institutas direktorė.

Ar verslo vadyba pritaikoma krikščioniškoms iniciatyvoms? Darbo grupės metu išgirsite, koks yra tikrasis verslo pašaukimas, ir ar tikrai pelnas čia yra svarbiausia? Susipažinsite su versle naudojamu instrumentu “Verslo modelis” (Business Canva), kurį galima taikyti ir krikščioniškoms iniciatyvoms, kuriant pridėtinę vertę. Galėsite užduoti jums rūpimus klausimus apie verslo vadybos principų pritaikomumą krikščioniškų iniciatyvų vystymui.

 

Agnė Medėkšaitė, dvejus metus „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekte koordinavo Savanorystės programą. Kartu su komanda telkė, motyvavo ir rūpinosi daugiau nei 1500 savanorių bendruomene.

Darbas su savanoriais: kaip sukurti abipusę vertę? Europos kultūros sostinės titulo metai pasižymėjo ne tik įspūdinga renginių gausa, bet ir didžiule savanorių bendruomene, kuri prisidėjo prie sklandaus projekto įgyvendinimo. Pranešimo metu pasidalinsiu savo patirtimi ir praktiniais patarimais, kurie padeda savanoriškas veiklas organizuoti sklandžiau. Kokią informaciją reikia žinoti prieš pradedant burti savanorius? Kaip užtikrinti sklandžią komunikaciją? Kas padeda savanoriams jaustis svarbia organizacijos dalimi? Į šiuos klausimus stengsimės atsakyti susitikimo metu.

 

Remigijus Jucevičius, VšĮ „Gerosios Naujienos centras“ ir radijo stoties XFM direktorius, festivalio SIELOS organizatorius, žurnalo vaikams “Vakaro žvaigždelė” leidėjas.

Tvarumas ne pelno siekiančioje organizacijoje: paramos rinkimas veiklai.

 

Paulius Insoda, NFQ Technologies direktorius. NFQ technologies yra viena perspektyviausių technologijos ir elektroninio verslo srityje dirbančių tarptautinių įmonių Lietuvoje, teikianti verslui IT konsultacijas bei diegianti skaitmeninius inovatyvius sprendimus. Paulius prisijungė prie NFQ 2003 m. kaip programinės įrangos kūrėjas ir tapo įmonės vadovu 2013 metais. Katalikas, 4 vaikų tėvas, įvairių krikščioniškų iniciatyvų ir misijų rėmėjas. Paulius mėgsta naujus iššūkius, ieško vis naujų galimybių augti ir skatina kitus augti ir tobulėti vsose įmanomose srityse. Save apibūdina kaip truputį perfekcionistą, o savo gyvenimo moto apibrėžia auksine taisykle: „daryk kitiems tai, ką nori, kad tau darytų“.

Giedrė Barčkutė, VDU Katalikų teologijos fakulteto projektinės veiklos koordinatorė, Katalikiško aktyvaus laisvalaikio klubo “Saltus” įkūrėja.

Andrius Buteikis, UAB “INCO Production” pardavimų vadovas.

Krikščionių verslininkų klubas: iniciatyvos pristatymas. 

 

Regina Atkočiūnaitė, piligriminių kelionių organizatoriaus „Mundus mirabilis“ direktorė, istorikė, kultūros politikos ir vadybos magistrė.

Mundus mirabilis: ar verslas yra pašaukimas praktikoje?

 

Laurynas Jacevičius, Apologetika.lt redaktorius, Youtube turinio kūrėjas, lektorius, XFM ir Marijos radijo laidų vedėjas, VU filosofijos doktorantas ir religijos studijų magistras.

Apologetika.lt: įrankis Bažnyčiai, iššūkis skeptikui, klausimas pasauliui. Jūs krikščionis? O kodėl? Apologetika – primiršta krikščioniškos teologijos šaka, siekianti atsakyti į tikėjimo klausimus ir pagrįsti krikščionybės tiesos teiginius kūrybiškai ir įtaigiai. Netrukus po atsivertimo ja susidomėjęs ir jos praktinę naudą patyręs Laurynas Jacevičius 2017 metų pavasarį įkūrė projektą „Apologetika.lt“ su misija sustiprinti Bažnyčią, mesti iššūkį skeptikams ir atkreipti abejingo pasaulio dėmesį į Jėzų. Prasidėjusi nuo straipsnio apie Jėzaus prisikėlimo pagrįstumą, šiandien „Apologetika.lt“ veikia įvairiose internetinėse platformose, siūlydama ne tik rašytinę medžiagą, bet ir vaizdo ir garso įrašus bei gyvus susitikimus, tuo pačiu kurdama erdvę civilizuotoms diskusijoms svarbiausiais gyvenimo klausimais

 

Lilijana Marcinkevičiūtė, bendruomenės “Kelionė” vadovė, Tarptautinio teologijos instituto Austrijoje magistrė, lytiškumo ugdymo pedagogė, 14 metų savanoriauja bendruomenės “Kelionė” vykdomose programose.

Monika Beniulytė, bendruomenės “Kelionė” savanorė, beveik 12 metų savanoriaujanti bendruomenės “Kelionė” vykdomose programose, projektų valdymo ir išteklių telkimo specialistė.

Ekumeninė sielovados bendruomenė “Kelionė”: ne sprintas, o maratonas! Ištverkime bėgime. Tarptautiniam tinklui Journey Global priklausanti Bendruomenė “Kelionė” jau daugiau nei 14 metų veda ekumenines sielovados programas ir renginius Vilniuje ir vyksta į misijas kituose Lietuvos miestuose. Kas mums padeda susiburti ir išlikti savanoryste grįstoje tarnystėje? Kaip sekasi pritraukti žmones, dalintis atsakomybėmis, priimti svarbius sprendimus, viešinti savo veiklas, ir telkti išteklius, kurie ilgalaikėje perspektyvoje padėtų neperdegti ir veiksmingai tarnauti?

 

Seminaras skirtas dvasininkams, aktyviems parapijiečiams, katalikiškų institucijų, organizacijų, bendruomenių nariams, krikščioniškoms švietimo įstaigoms, kitų krikščioniškų organizacijų ir bendruomenių atstovams, tikinčioms šeimoms ir studentams.

Šiais metais ypatingai kviečiame dalyvauti krikščionis verslininkus. Renginio metu bus pristatyta krikščionių verslininkų klubo iniciatyva, taip pat bus galimybė pristatyti savo veiklą bei gaminamą produkciją. Dėl veiklos pristatymo bei galimybės prekiauti savo produkcija prašome kreiptis el. paštu info@teologija.org ne vėliau nei likus savaitei iki renginio.

Prašome registruotis paspaudus mygtuką „Registracija“ arba per šią nuorodą. Registracija vykdoma per Paysera bilietai sistemą. Registruotis prašome iki gegužės 2 dienos. Dėl riboto dydžio fakulteto erdvių dalyvių skaičius yra ribotas.

Dalyvio įnašas yra 39 eur vienam asmeniui arba 29 eur, jei iš karto įsigyjate tris arba daugiau bilietų. Bilieto tipą pasirinkite registracijos metu. Paspaudus ant bilieto kainos, atsidarys išskleidžiamas meniu, kuriame pasirinkite pageidaujamą variantą. Bilietas su nuolaida galios tik tuo atveju, jei vienu metu įsigysite tris arba daugiau bilietų.

Bilieto tipas negalės būti keičiamas. Dalyvavimą galima perleisti kitiems asmenims. Dalyvio įnašas grąžinamas, jei dalyvavimas atšaukiamas ne vėliau nei likus savaitei iki renginio (balandžio 28 d.).

Iškilus klausimams ar nesklandumams kreipkitės el. paštu info@teologija.org

 

Renginyje nemokamai kviečiame dalyvauti krikščioniškos bei regioninės žiniasklaidos atstovus. Dėl kvietimų prašome kreiptis el. paštu info@teologija.org

VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytojai ir kiti darbuotojai dalyvauja nemokamai.

Taip pat skiriame 20 kvietimų KTF bei kitų VDU fakultetų ir kitų aukštųjų mokyklų studentams. Jei norinčių dalyvauti bus daugiau, kvietimus skirsime atsižvelgdami į dalyvio motyvaciją.

Visus, turinčius nemokamo dalyvavimo kvietimą/galimybę, prašome užsiregistruoti užpildant šią formą iki gegužės 2 d.

Seminaro programa paraleliai vyks keliose skirtingose erdvėse. Dėl šios priežasties neturėsime techninių galimybių organizuoti renginio transliacijos. Kviečiame atvykti į renginį, dalyvauti diskusijose bei užduoti pranešėjams rūpimus klausimus.

Pranešimų įrašai bus daromi. Laikina prieiga prie įrašų bus atsiunčiama seminaro dalyviams ne vėliau nei per mėnesį po seminaro. Prieiga prie visų įrašų yra labai tikėtina, bet nėra garantuojama, jei įrašai nepavyktų dėl nenumatytų techninių nesklandumų arba lektoriai nuspręstų nepublikuoti savo pranešimo įrašo.

Rytinėje renginio dalyje vyksiančios diskusijos įrašas nebus siunčiamas.

Esant pageidavimui, bus išduodami kvalifikacijos neteikiantys VDU Katalikų teologijos fakulteto pažymėjimai. Jei bus reikalingas pažymėjimas, atvykus į renginį prašome informuoti registracijos savanorius bei apmokėti 5 EUR pažymėjimo išrašymo mokestį. Pažymėjimai bus atsiunčiami PDF formatu nurodytu el. paštu ne vėliau nei per mėnesį po seminaro.

Jei reikalinga sąskaita-faktūra, prašome susisiekti el. paštu info@teologija.org

Užsiregistravus gausite patvirtinimo laišką iš Paysera bilietų platintojo. Organizatoriai atskiro patvirtinimo apie registraciją nesiųs – lauksime Jūsų atvykstant į renginį!

Kilus klausimams ir neradus atsakymo šiame puslapyje, kviečiame susisiekti el. paštu info@teologija.org

Renginio pranešėjai, savanoriai, kviestiniai svečiai ir dalyviai su judėjimo negalia turės galimybę nemokamai statyti automobilius Katalikų teologijos fakulteto kieme. Renginio dalyviai taip pat turės šią galimybę po pietų pertraukos, jei liks laisvų vietų.

Fakulteto prieigose yra dvi stovėjimo aikštelės, automobilius taip pat galima statyti gatvėje prie fakulteto rūmų. Šios parkavimo vietos yra mokamos.

Jei turite galimybę, kviečiame į renginį atvykti viešuoju transportu ir išvengti parkavimo nepatogumų bei galimų mokesčių.

Viso renginio metu bus galimybė pasivaišinti karštais ir gaiviaisiais gėrimais bei užkandžiais. Pietų pertraukos metu maitinimas organizuojamas nebus – yra galimybė papietauti netoliese esančiose užkandinėse ir kavinėse.

Rūbinė yra fakulteto rūmų pirmojo aukšto foje. Tualetai yra visuose aukštuose.

Rūmų erdvės yra pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia. Rekomenduojame apie specialius mobilumo poreikius informuoti mus iš anksto el. paštu info@teologija.org, kad galėtume svetingai Jus priimti.

Renginį remia: fondas „Renovabis“

Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas