Vyksta registracija! Sielos atsparumo receptas pagal šv. Ignacą, šv. Teresę Avilietę ir šv. Kryžiaus Joną: pagrindinių dorybių svarba

Sielos atsparumo receptas pagal šv. Ignacą, šv. Teresę Avilietę ir šv. Kryžiaus Joną: pagrindinių dorybių svarba

Data: 2022.12.20
Laikas: 18:00
Trukmė: 1 susitikimas (dvi akademinės valandos)
Vieta: Online
Dalyvio įnašas: 0.0 (Neformaliųjų studijų dalyviams) €
Noriu dalyvauti

Krikščioniškoji žinia teigia, kad gyvename priešiškame pasaulyje, kuriame tikėtis poilsio nėra realistiška – Dievas išnaudoja kiekvieną žemiškojo laiko akimirką, kad išmokytų savo mylimiausią kūrinį vaikščioti, kaip motina, skubanti pastatyti kūdikį ant žemės, kad kuo greičiau ir tvirčiau imtų žengti savo kojomis ir užvaldytų jam sukurtą pasaulį. Vadinasi, svarbiausias žmogaus tikslas – stiprėti, atsilaikyti ir sėkmingai pasiekti savo gyvenimo tikslą. Šis tikslas – sąveikaujant su tikrove, per kurią kiekvienam asmeniškai kalba Dievas, drauge su Juo sukurti geriausią savęs paties versiją, kad taip pasiruošęs per mirties slenkstį žengtų į Dievo jam paruoštą puotą (Iz 25, 6 ir toliau). 

Pagrindinės dorybės ugdo sielos atsparumą – gebėjimą pakelti tikrovės spaudimą, o kartais net puolimą, ir vis iš naujo atsitiesti po kiekvieno patirto išbandymo. Dėl to ypatingu praktiškumu pasižymėję XVI a. ispanų mistikai jų ugdymui skyrė ypatingą dėmesį, nors tuo pat metu nepaleido iš akių ypatingai svarbaus ir jėgų teikiančio dalyko: kaip labai šiame ugdyme padeda teologinės dorybės, ir kaip gausiai jas dovanoja žmogaus kurti nė akimirkai nesiliaujantis Dievas.

Besidomintiems praktiniu krikščioniškosios žinios pritaikomumu. Ši paskaita yra dovana neformaliųjų studijų dalyviams, 2022/2023 mokslo metais dalyvaujantiems bent vienoje studijų programoje.

Dr. Jūratė Micevičiūtė, laisvai samdoma lektorė, vertėja, publicistė, knygų autorė, VDU Katalikų teologijos fakulteto bendradarbė.

Užsiregistruokite į šią nemokamą paskaitą spausdami „Noriu dalyvauti“ mygtuką. Paskaita skirta tik Neformaliųjų studijų dalyviams 2022/2023 mokslo metais dalyvaujantiems ar dalyvavusiems bent vienoje Neformaliųjų studijų programoje.

Užsiėmimo įrašai nebus daromi.

Susiję ekspertai

Dr. Jūratė Micevičiūtė

Dr. Jūratė Micevičiūtė

Vertėja, publicistė, knygų autorė, VDU Katalikų teologijos fakulteto bendradarbė
Lietuvių Anglų Ispanų Rusų Vokiečių
Tyrinėjamos sritys: religijos fenomenologija, dvasinė teologija ir mistinė patirtis. Kaip mokslininkė, žurnalistė ir piligriminių-pažintinių kelionių vadovė gilinuosi į klausimą apie žmogaus susitikimo su antgamte patirtį.
Žiūrėti profilį
Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas