Skaitome šv. Kryžiaus Joną: sielos kelias į Dievą

Skaitome šv. Kryžiaus Joną: sielos kelias į Dievą

Data: 2023.11.21
Laikas: 18:00
Trukmė: 4 susitikimai (po 3 valandas)
Vieta: Online
Dalyvio įnašas: 48 €

Susirinko pilna grupė – vietų nebėra.

Neįprastas kalbos stilius ir gausios sąsajos su viduramžių tradicijomis gali atbaidyti neįgudusį šv. Kryžiaus Jono veikalų skaitytoją. Atrasti klasikinius jo kūrinius apie dvasios tobulėjimą – „Kopimas į Karmelio kalną“ ir „Tamsioji naktis“ geriausia juos skaitant ir analizuojant su vadovu ir bendrakeleivių grupe. Juose kalbama apie tai, ką gali nuveikti pats žmogus ir kada tampa svarbiausia  leisti veikti savyje Dievui – ši šviesa ypač reikalinga, kai užgriūva sunkiausi žemiškosios kelionės išbandymai. Geriau pažinę šv. Kryžiaus Joną atrandame, kad, priešingai nei įprasta manyti, jis nėra sausas ir griežtas asketas, bet pirmiausia – įsimylėjęs poetas.  

Įveikti pirmuosius supratimo sunkumus padės paskaitas papildantys seminarai, kurių metu bus analizuojami šv. Kryžiaus Jono tekstai. Temos: išbandymų situacijos kaip dvasios tobulėjimo kelio dalis, tamsiosios nakties svarba, jos dalys ir jų bruožai, padedantys atskirti netikrąjį misticizmą, perspėjimai apie šiame etape tykančias klaidas, žmogaus laikysena esant Dievo įvestam į tamsiąją naktį, aktyviosios ir pasyviosios laikysenų santykis – askezės ir mistikos tarpusavio papildomumas.

Jau pažįstantiems (gyvenantiems) katalikišką gyvenimą ir juo besidomintiems (pastariesiems rekomenduojama vienos įvadinės paskaitos forma). Turinys bus pateikiamas priderintas prie dalyvių susipažinimo su katalikybės tradicija lygmens: studentai, mokytojai, parapijų, maldos, katechumenų ir kitos grupės.

Dr. Jūratė Micevičiūtė, humanitarinių mokslų daktarė, šv. Kryžiaus Jono veikalų „Tamsioji naktis“ ir „Kopimas į Karmelio kalną“ vertėja, straipsnių apie šio šventojo mokymą autorė ir jam skirtų laidų dalyvė, piligriminių kelionių ir rekolekcijų šv. Kryžiaus Jono gyventose vietose vadovė.

Paskaitų -seminarų ciklas vyks 2023 lapkričio 21, 28 bei gruodžio 5, 12 d. (antradieniais) 18.00 – 21.00 val. nuotoliniu būdu.

Į užsiėmimus registruokitės spausdami langelį „Registracija“.

Jeigu užsiėmimų laikas netinka, spauskite ant langelio „Noriu dalyvauti“ ir gaukite informaciją apie atidarytą registraciją į būsimas paskaitas patogiai el. paštu.

Dėmesio: turinčius nemokamo dalyvavimo teisę prašome į išankstinę grupę nesiregistruoti. Dėl dalyvavimo galimybės susisiekite el. paštu info@teologija.org

Įrašai siunčiami tik užsiėmime nedalyvavusiems dalyviams.

Įrašų politiką savo dėstomiems dalykams nustato patys lektoriai.

Nagrinėjamas tekstas:

– Šv. Kryžiaus Jonas. Tamsioji naktis. Vilnius: KPL, 2017.

Papildomi šaltiniai:

– Laida iš ciklo „Meilė tiesoje“: http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/80891-2017-04-17-18-15-meile-tiesoje.html

– Merton, Thomas, O. Cist. Kopimas į tiesą. Vilnius: KPL, 2012;

– Matthew, Iain, OCD. Dievo įsiveržimas. Paštuvos basųjų karmeličių vienuolynas, 2020;

– Laida iš ciklo „Knygų lentynoje“: http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/76898-2017-02-24-17-20-knygu-lentynoje.html  

– „Tamsiosios nakties“ pristatymas Vilniaus Knygų mugėje, laida iš ciklo „Knygų lentynoje“: http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/78527-2017-03-17-17-20-knygu-lentynoje.html 

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-03-02-sv-kryziaus-jonas-suduzimas-vartai-i-nauja-pradzia/156189

https://www.bernardinai.lt/2017-02-24-musu-tamsiuju-naktu-dainius-sv-kryziaus-jonas/ 

 

Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas