Skaitome šv. Teresę Avilietę: kasdienybė kaip vieta ir laikas sutikti Dievą

Skaitome šv. Teresę Avilietę: kasdienybė kaip vieta ir laikas sutikti Dievą

Trukmė: 4 susitikimai (po tris valandas)
Vieta: Online
Dalyvio įnašas: 48 €

Maldos mokytoja tituluojamos šv. Jėzaus Teresės (Avilietės) veikalai „Vidinės pilies buveinės“ ir „Tobulumo kelias“ perteikia, kaip intensyvus dvasios gyvenimas gali skleistis, regis, kasdienėse situacijose. Esamoji tikrovė yra vienintelė vieta ir laikas, kur galime įgyvendinti mūsų santykį su Dievu ir išskleisti Jo troškimą. Šv. Teresė, puiki rašytoja, pasitelkia eilę iškalbingų palyginimų, padedančių suvokti ne tik kaip apsiginama nuo priešų (dvasinių ir fizinių), bet ir kur randami atspirties taškai teritorijai – gyvenimui – užkariauti.

Kitaip nei žmonių statytos tvirtovės, žmogaus siela yra nepaprastai erdvi viduje, tad kiekvienas žmogus atranda savo kelią į tą patį giliausią centrą.  Bet jam reikalingas ir geras dvasios mokytojas – toks kaip pati šv. Teresė – kad padėtų išvengti pavojingų klaidų. Vadovo prireikia ir leidžiantis skaityti šv. Teresės veikalus, parašytus XVI a. šnekamąja ispanų kalba. Šis paskaitų-seminarų ciklas skirtas padėti įveikti pirmuosius supratimo sunkumus. Temos: nepaprastas žmogaus sielos vertingumas, dvasinio tobulėjimo kelio etapai ir juose tykantys pavojai, kas yra ypatingosios dovanos, kam jos skirtos ir kaip su jomis elgtis, kontempliatyviojo ir veikliojo gyvenimo santykis, šv. Teresės pamokymai ir perspėjimai apie maldą.

Jau pažįstantiems (gyvenantiems) katalikišką gyvenimą ir juo besidomintiems (pastariesiems rekomenduojama vienos įvadinės paskaitos forma). Turinys bus pateikiamas priderintas prie dalyvių susipažinimo su katalikybės tradicija lygmens: studentai, mokytojai, parapijų, maldos, katechumenų ir kitos grupės.

Dr. Jūratė Micevičiūtė, laisvai samdoma lektorė, vertėja, publicistė, knygų autorė, VDU Katalikų teologijos fakulteto bendradarbė.

Studijų dalykas organizuojamas, kai surenkama išankstinė susidomėjusių dalyvių grupė.

Spauskite langelį „Noriu dalyvauti“ ir gaukite pranešimą el. paštu apie atidarytą registraciją.

Išankstinė registracija neįpareigoja Jūsų dalyvauti, tačiau prašome registruotis atsakingai.

Dėmesio: turinčius nemokamo dalyvavimo teisę prašome į išankstinę grupę nesiregistruoti.

Įrašai siunčiami tik užsiėmime nedalyvavusiems dalyviams.

Įrašų politiką savo dėstomiems dalykams nustato patys lektoriai.

Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas