Vyksta registracija! „Vien Dievo gana“. Kam krikščionims reikalingas menas?

„Vien Dievo gana“. Kam krikščionims reikalingas menas?

Data: 2024.02.22
Laikas: 18:00
Trukmė: 1 susitikimas (2 akademinės valandos)
Vieta: Online
Dalyvio įnašas: 0.0 (Neformaliųjų studijų dalyviams) €
Registracija

Bonus paskaitos yra dovana Neformaliųjų studijų dalyviams. Ši paskaita yra skirta tik dalyvavusiems bent vienoje 2023/2024 m.m. studijų programoje.

Šiandieninėje kultūroje vyraujantis požiūris į meną yra paženklintas paradokso: viena vertus, manoma, kad menas yra šis tas savaime kilnaus ar vertingo ir kad jį pažinti bei į jį gilintis – tarsi savaime reiškia praturtinti savo vidinį gyvenimą. Antra vertus, sakoma, kad menas neturi jokio tikslo išskyrus patį save ir kad menas gali būti bet kas – lyg viena meno misijų būtų paneigti savo paties išskirtinumą tarp kitų žmogaus pasiekimų. Šiame kontekste galime iš naujo užduoti seną klausimą: kam ir ar žmogui reikalingas menas? Ir ar yra skirtumas, jei šis žmogus – krikščionis? Į šiuos klausimus paskaitoje bus bandoma atsakyti keliaujant estetikos temomis rašiusio filosofo Rogerio Scrutono ir kataliko rašytojo Evelyno Waugh jau pramintais minties takais.

Ši paskaita yra dovana Neformaliųjų studijų dalyviams, einamaisiais mokslo metais dalyvaujantiems ar dalyvavusiems bent vienoje Neformaliųjų studijų programoje.

Rašytojas, publicistas, vertėjas. 2023 m. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos pirmosios prozos knygos konkurso laimėtojas, apsakymų rinkinio „Nedetektyvai“ autorius. Laisvalaikiu – senosios muzikos atlikėjas, GŠ ansamblio narys.

Paskaita vyks 2024 vasario 22 d. (ketvirtadienį) 18.00 – 19.30 val. nuotoliniu būdu.

Į paskaitą registruokitės spausdami langelį „Registracija“.

Paskaita skirta tik Neformaliųjų studijų dalyviams, einamaisiais mokslo metais dalyvaujantiems ar dalyvavusiems bent vienoje Neformaliųjų studijų programoje.

Bonus paskaitų įrašai nedaromi.

Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas