Žmogus ir politika: kaip (ne)veikia demokratija?

Žmogus ir politika: kaip (ne)veikia demokratija?

Trukmė: 4 susitikimai (po dvi akademines valandas)
Vieta: Online
Dalyvio įnašas: 48 €

Paskaitų metu pažvelgsime į politiką pro racionalaus pasirinkimo paradigmos prizmę.  Pradėsime griaudami mitus apie žmogaus racionalumą ir sieksime paliaubų tarp homo-oeconomicus ir tikrovės. Susipažinsime su takoskyra tarp bendrojo gėrio ir viešųjų gėrių. Atsakysime į klausimą, kodėl apskritai mums yra reikalinga politika – ar ji duoda kažką ko negalime patys susikurti ar įsigyti rinkoje? Nuodugniai susipažinsime su rinkimais ir jų paradoksais, pakeisiančiais (tikiuosi) požiūrį į demokratiją ir piliečių atstovavimą.  Sužinosime pagrindinius  „darbotvarkės sudarymo“ arba kitaip – „demokratijos valdymo“ įrankius.  Klausime, kiek aptariami politikos modeliai kuria viešųjų gėrių, ir kiek jiems svarbi bendrojo gėrio sąvoka.

Visiems, kas domisi politika ir jaučia, jog „virtuvinės išminties“ nepakanka norint paaiškinti nerimą keliančio politinio susiskaldymo, radikalizmo, nusivylimo demokratija ir pan. priežastis. Paskaitose dalyvauti klausytojai gali nepriklausomai nuo jų veiklos ar išsilavinimo srities.

Paskaitas veda doc. dr. Vincentas Vobolevičius, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Ekonomikos ir politikos programos vadovas.

Studijų dalykas organizuojamas, kai surenkama išankstinė susidomėjusių dalyvių grupė.

Spauskite langelį „Noriu dalyvauti“ ir gaukite pranešimą el. paštu apie atidarytą registraciją.

Išankstinė registracija neįpareigoja Jūsų dalyvauti, tačiau prašome registruotis atsakingai.

Dėmesio: turinčius nemokamo dalyvavimo teisę prašome į išankstinę grupę nesiregistruoti.

Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas