Vyksta registracija! Išminties literatūra: Patarlių ir Ekleziasto knygų prieštaravimai bei paradoksai

Išminties literatūra: Patarlių ir Ekleziasto knygų prieštaravimai bei paradoksai

Data: 2024.02.29
Laikas: 18:00
Trukmė: 4 susitikimai (po dvi valandas)
Vieta: Online
Dalyvio įnašas: 15 €
Registracija

Dėmesio: lektorius šį kursą veda neatlygintinai. Dalyvio įnašas padengia organizacines išlaidas.

Senojo Testamento Išminties literatūra – tai eklektiškas patarlių, moralinių pamokymų, mįslių, perspėjimų, išplėstinių apmąstymų, filosofinių tyrinėjimų ir diskusijų rinkinys. Joje taip pat yra giesmių ir net meilės poezijos (pvz. Giesmių giesmė). Išminties literatūros autoriai  domėjosi ne tik religinėmis temomis, ir ši literatūra yra puikus plataus akiračio pavyzdys.

Kurse susipažįstama su klasikiniais ir šiuolaikiniais komentarais, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama svarbiausiems moraliniams, religiniams ir teologiniams išminties posakių klausimams suprasti. Kursu siekiama ugdyti gebėjimus analizuoti išminties posakius ir pagrindinius moralinius, religinius ir teologinius knygos klausimus; nagrinėti tekstą, naudojantis įvairiais klasikiniais ir šiuolaikiniais komentarais; ugdyti ir taikyti Šventojo Rašto tyrinėjimo įgūdžius ir metodus.

Kurse siekiama susipažinti su alegoriniu Patarlių knygos aiškinimu ir pateikti atsakymą, kaip suderinti iš pažiūros skirtingus Patarlių ir Ekleziasto knygos teiginius.

 

Aktyvūs parapijų nariai ir kiekvienas, turintis bendrą susipažinimą su biblijiniu naratyvu bei siekiantis pagilinti biblistikos žinias.

Doc. dr. Paulius Čerka, Vytauto Didžiojo universiteto docentas.

Paskaitų ciklas vyks 2023 vasario 29 bei kovo 7, 14, 21 d. (ketvirtadieniais) 18.00 – 20.00 val. nuotoliniu būdu.

Į paskaitas registruokitės spausdami langelį „Registracija“.

Jeigu paskaitų laikas netinka, spauskite ant langelio „Noriu dalyvauti“ ir gaukite informaciją apie atidarytą registraciją į būsimas paskaitas patogiai el. paštu.

Dėmesio: turinčius nemokamo dalyvavimo teisę prašome į išankstinę grupę nesiregistruoti. Dėl dalyvavimo galimybės susisiekite el. paštu info@teologija.org

Paskaitų dalyviai turės galimybę peržiūrėti įrašus. Prieiga prie kiekvieno įrašo bus suteikiama 7 dienoms.

Įrašų politiką savo dėstomiems dalykams nustato patys lektoriai.

Prenumeruokite naujienas

Prenumeruokite naujienas